top of page

Yeni Sezon Kamp Alışverişi Listemizde Neler Var?


Geçen yıl Akyaka'da tanışıp kaynaştığımız kamp hayatı, aynı sezona bir Kıyıköy ve bir Akyaka kampı daha sığdırmamızı sağladı. Kamp hayatına giriş tadında deneyimlerimiz, kamp için olmazsa olmazlar ve tavsiyelerimizi detaylı olarak yazdığımız ilk yazımızın linkini buraya bırakıyoruz.

Bu sezon kamp rotalarını çizmeden önce daha konforlu bir kamp hayatı için deneyimlerimizden yola çıkarak bir ihtiyaç listesi oluşturduk. Mümkün olan en makul bütçe ile bundan sonra devamı gelecek kamp rotalarını daha uzun ve keyifli yaşayabilmek için neler aldığımızı sizinle paylaşmak istedik. Umarız sizin için de yararlı olur.

Çadır: Geçen sezon Decathlon'dna aldığımız Fresh&Black çadırdan özellikle ışık ve ısı yalıtımı konusunda çok memnun kaldığımızdan yukarıda linkini paylaştığımız yazımızda bahsetmiştik. Aynı zamanda kolay açılıp toplanabilen bu çadırın bizim için tek eksiği biraz küçük olmasıydı. Geçen yaz Kıyıköy kampında yine Fresh&Black serisinin 3 kişilik çadırını görüp, dışarıda kalmasını istemediğimiz sırt çantaları vb. eşyaları koymak için biraz daha alan sağlayacağı için gözümüze kestirmiştik. Bu sezon kamp alışverişi listemizin olmazsa olmazı çadırın linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Şişme Kamp Matı: Geçen sezon normal mat üstüne uyku tulumu ile 2 kamp geçirdikten sonra 3. kampta ödünç aldığımız şişme kamp matı ile bir hayli rahat edince bu rahatlığı bu sezon sürdürmek istedik ve listemize ekledik. Yerden yükseltip daha yumuşak olması, özellikle düz zeminde yatamayanların sabahları tutulmadan, ağrı sızı olmadan dinç bir şekilde uyanmalarına yardımcı olacaktır. Şişme kamp matının linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Şişirilebilir Yastık: Çantalarımızı veya kıyafetlerimizi yastık olarak kullandığımız ilk sezon sonrası yine konforu bir tık daha artırmak için fiyatı da oldukça uygun olana şişirilebilir yastıkları listeye ekledik. Linke buradan ulaşabilirsiniz.

Pompa: Şişme mat ve yastıklar için olmazsa olmaz pompa da listedeki yerini aldı. Link için buraya tıklamanız yeterli.

Masa: Her ne kadar kampta yemek pişirmeye başlamamış olsak da kahvaltılık alışverişi ile kahvaltılarda kullanmak için bile masa büyük rahatlık. Kamp yapmasanız bile günübirlik doğa gezileri için piknik keyfinizi daha konforlu hale getirdiği kesin. Ufukta kampta yemek yapmak da görünüyorken masa kaçınılmaz oluyor. Linke buradan ulaşabilirsiniz.

Masa İçin Saklama Filesi: Islak mendil, havlu kağıt, çöp poşeti vb. için masanın altında dolap görevi üstlenen, çanta veya çadırın içinde eşyaları eşelemekten kurtaran işlevsel fileyi buradan inceleyebilirsiniz.

Piknik Seti: Hem kamp hem günübirlik piknikler için olmazsa olmaz piknik seti de bu sezon listedeki yerini aldı. Link için buraya tıklamanız yeterli.

Kamp konusunda bir üst seviyeye kamp ocağı sahibi olduğumuzda ulaşacağımızı düşünüyoruz. Belki bu sezon sonu, belki seneye neler pişmez ah o ocakta ;)

Yorum ve tavsiyelerinizi bekleriz. Aşk kampta da sizinle olsun. :)

RECENT POSTS:
SEARCH BY TAGS:
Henüz etiket yok.
bottom of page